Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Obciążenie na siłownie

Poszukujesz profesjonalnych sprzętów i przyrządów do wyposażenia siłowni domowej lub komercyjnej? Jako producent najwyższej klasy urządzeń sportowych proponujemy profesjonalne gryfy i obciążenia. To niezbędne akcesoria do treningu siłowego, dzięki czemu ćwiczenia będą wydajne, efektywne i bezpieczne. Proponujemy modele o różnej gramaturze, średnicy i kolorach obciążeń. Każde obciążenie na siłownie zostało wyprodukowane z trwałych materiałów, gwarantujących wytrzymałość i długotrwałą funkcjonalność wyrobów. Właściwie dobrane do indywidualnych wymagań obciążenia do sztangi to podstawa efektywnego, dobrego treningu.

Sztanga i ciężary są niezbędnym elementem każdego treningu na wzrost siły i masy mięśniowej. Treningi wykorzystujące obciążenie do ćwiczeń aktywizują różne grupy mięśniowe, w tym mięśnie głębokie podtrzymujące ciało, które są odpowiedzialne za stabilizowanie ruchu. Odpowiednio dobrane obciążenia i gryfy na siłownie służą do aktywizacji mięśni i zmuszenia ich do wykonania pracy na granicy ich możliwości fizycznych. W efekcie mięśnie zyskują impuls do wzrostu, rozbudowy swej struktury oraz wzmocnienia. Stopniowe zwiększanie ciężaru pozwala stymulować mięśnie do dalszych wzrostów, a w efekcie prowadzi do poprawy siły organizmu.

Ciężary do sztangi to zatem niezbędne przyrządy do ćwiczeń, gdy chcesz zwiększyć swą siłę i masę mięśniową. Jeśli chcesz osiągnąć zauważalny progres w postaci wzrostu masy mięśni, trenuj z wolnymi ciężarami wyposażonymi w coraz większe obciążenia do hantli albo sztangi. Gryf i obciążenia umożliwiają wykonywanie szerokiego zakresu ćwiczeń siłowych budujących muskulaturę. Do podstawowych ćwiczeń, które warto realizować podczas treningu, należą m.in. wykroki i przysiady, wyciskanie sztangi w pozycji leżącej i martwy ciąg. Gryf na siłownie sprawdzi się w przypadku przyciągania obciążenia do klatki piersiowej oraz podnoszenia talerzy po skosie. Obciążenie olimpijskie bumper jest też polecane przy wspięciach na palce, unoszeniu przedramion i wyciskaniu sztangi w wąskim chwycie.

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór solidnych i niezawodnych talerzy żeliwnych, w tym modeli powlekanych winylem. To idealne obciążenie do ćwiczeń typu siłowego, CrossFit czy Body Pump. Tarcze stalowe z powierzchnią gumowaną tłumią wstrząsy i są odporne na zużycie. Nasz asortyment obejmuje talerze pojedyncze i w zestawach.

Obciążenie olimpijskie – wysokiej jakości talerze do sztangi

Szczególnym rodzajem ciężarów jest obciążenie olimpijskie. To model wyposażony w otwory pod gryf o średnicy wynoszącej 50 mm. W sprzedaży mamy obciążenia o różnych ciężarach, wykonane z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele odlane z żeliwa i obleczone grubą warstwą gumy, cechujące się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne. Drobnoziarnista powłoka gumowa sprawia, że obciążenia są antypoślizgowe, co wpływa na bezpieczeństwo korzystania. Możesz ją też wyginać, uderzać albo rzucać o podłogę, bez obaw o zniszczenie przyrządu oraz podłoża. Ogumowanie talerzy chroni bowiem podłoże przed uszkodzeniem przy ich odkładaniu po treningu. Solidne, nierdzewne pierścienie ze stali zabezpieczają z kolei przed zniszczeniami przy osadzaniu talerzy na gryfie. W efekcie ten rodzaj obciążeń jest odporny na szybkie zużycie. Praktyczne uchwyty zapewniają funkcjonalność sprzętu i ułatwiają jego przenoszenie.

Możesz nabyć zarówno niewielkie obciążenie olimpijskie o wadze od 1,25kg, jak i ciężkie wersje o wadze 25 kilogramów, które doskonale spełnią potrzeby kulturystów oraz zaawansowanych sportowców. Dzięki cienkiej, nowoczesnej konstrukcji na jednym gryfie można umieścić więcej pojedynczych obciążeń. Oferowane ciężary do sztangi zostały odpowiednio wyprofilowane, co zapewnia ich znakomite dostosowanie do gryfów, a w efekcie bezpieczne i wygodne unoszenie sztangi. Specjalna konstrukcja obciążenia pozwala na jego dobór pod kątem możliwości oraz stopnia zaawansowania użytkownika. Właściwie dopasowany do wymagań i preferencji talerz olimpijski umożliwi Ci uzyskanie szybszych wyników. Przełoży się także na skuteczność samego treningu.

Gryf – na siłownie i jako domowe obciążenie do ćwiczeń

Oferujemy różne rodzaje i modele ciężarów do sztangi, co pozwoli Ci na wybór produktu najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Wysokiej jakości obciążniki do sztangi to niezbędny element wyposażenia każdej domowej siłowni. Profesjonalne gryfy i obciążenia możesz też z powodzeniem stosować w siłowniach komercyjnych. Ich solidność, trwałość i funkcjonalność sprawiają bowiem, że przyrządy te mogą być intensywnie użytkowane przez wielu sportowców każdego dnia. Najwyższa jakość naszych obciążników pozwala na ich stosowanie przez amatorów i osoby dopiero rozpoczynające swą przygodę z treningami wzmacniającymi mięśnie, jak również zaawansowanych sportowców i kulturystów.

Jeśli zatem wyposażasz pomieszczenie do ćwiczeń w mieszkaniu albo profesjonalny fitness klub, koniecznie pamiętaj o solidnych i praktycznych gryfach i obciążnikach PROforma. Wybierając domowe obciążenie do ćwiczeń, masz do wyboru dwa rodzaje talerzy obciążenie typu bumper lub obciążenie żeliwne ogumowane typu kierownica. Najchętniej wybierane modele to obciążenie na siłownie żeliwne ogumowane ale jeśli masz zamiar rzucać ciężarami lub trenować głównie crossfit to nie pozostaje nic innego niż obciążenie bumper.

W ofercie PROforma znajdziesz kompleksowe wyposażenie siłowni domowej i komercyjnej. Oferujemy obciążenia i gryfy na siłownie, a także pełen zestaw akcesoriów, dzięki którym regularne treningi będą bezpieczniejsze i wydajniejsze. Stabilne i wytrzymałe stojaki na gryfy i obciążenia, maty oraz inne przyrządy i gadżety pozwolą Ci w pełni uzupełnić Twoją prywatną strefę sportową.