Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Maszyna na wolny ciężar

Sprzęt dla siłowni komercyjnej i domowej musi charakteryzować się najwyższą funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Jako producent nowoczesnych maszyn do ćwiczeń ręczymy za wytrzymałość naszych wyrobów. Dokonaliśmy integracji rozwiązań konstrukcyjnych, które usprawniają proces budowania masy mięśniowej. Prezentujemy solidne i estetyczne maszyny na wolny ciężar. Sprzęt PROforma angażuje różne grupy czynnych elementów ruchu, takich jak barki, nogi, dwugłowy i czworogłowy uda.

Urządzenia do wolnego ciężaru (np. suwnica Smitha) czerpią inspirację z badań na temat biomechaniki ruchu. Wiedza ta umożliwia wyizolowanie konkretnych partii mięśniowych z ciała przy jednoczesnym wzmacnianiu otaczających je struktur stabilizacyjnych. Takie podejście do treningu diametralnie zwiększa jego efektywność.

Jesteśmy producentem sprzętu o uniwersalnym zastosowaniu. Wykorzystujemy komponenty z atestowanej stali malowanej proszkowo. Nasze maszyny na wolny ciężar zyskują tym samym ponadprzeciętną odporność na zużycie. Wygoda użytkownika rozstrzyga się na etapie doboru tapicerki pokrywającej części kontaktu z ciałem. Wszelkie uchwyty i podpory otrzymują u nas obicie z miękkiego i odpornego na pot tworzywa.

Ćwiczenia z wolnym ciężarem stają się coraz popularniejszą koncepcją w planach treningowych. Oferta PROforma stanowi odpowiedź na potrzeby profesjonalnych trenerów, właścicieli siłowni i osób prywatnych. Sprzęt zaadaptowany do wysiłku siłowego z wolnym ciężarem to świetna metoda na silne nogi, mocne barki i dobrze rozwinięte mięśnie brzucha.

Rodzaje maszyn na wolny ciężar

Typy profesjonalnych przyrządów ćwiczeniowych dzielą się według kryterium zastosowania. Nasze maszyny wyróżniają się idealnym dopasowaniem do mechaniki ruchowej człowieka. Wolny ciężar na barki lub na nogi jest optymalnym sposobem połączenia bezpieczeństwa, jednoosobowej obsługi maszyny i wydajności treningowej. Do najpopularniejszych urządzeń w naszej ofercie należą:

suwnica na nogi,

– maszyna Belt Squat,

maszyna na barki,

suwnica Smitha,

– maszyna skośna na rozpiętki,

– suwnica na wypychanie nóg i przysiady.

Sprawdź opis każdego produktu na naszej stronie internetowej i podejmij właściwą decyzję co do wyposażenia Twojej siłowni.

Czym jest suwnica Smitha?

Unoszenie wolnego ciężaru w pozycji wertykalnej stwarza ryzyko upadku i przygniecenia przez sztangę. Maszyna Smitha to specjalistyczne urządzenie, które eliminuje widmo poważnych kontuzji przy błędzie użytkownika. Mechanizm przesuwu i szybkiego blokowania sztangi czyni ją bezpiecznym produktem zarówno dla osób zaawansowanych, jak i zupełnie początkujących.

Suwnica Smitha kojarzy się z wyglądu ze zwykłym stojakiem na sztangę. Fundamentalną różnicę czyni obecność prowadnic i stałe umocowanie sztangi do maszyny. Dzięki temu wolny ciężar nie ma możliwości wysunięcia się z rąk ćwiczącego, co skutkowałoby niekontrolowanym upadkiem. Idea wolnego ciężaru wyraża się tutaj w wykorzystywaniu talerzowych obciążeń. Ich ilość dokładamy w zależności od specyfiki ćwiczenia i własnych możliwości siłowych.

Wszystkie proponowane przez PROforma modele suwnic Smitha doskonale wzmacniają nogi. Wykonywanie treningu w pozycji stojącej ma niebagatelny wpływ na utrzymywanie równowagi i angażowanie innych części ciała. Zajrzyj do opisu technicznego maszyn na nogi, a przekonasz się co do ich użyteczności.

Maszyna na dwugłowy i czworogłowy uda, maszyna na barki — kompleksowy trening w jednym miejscu

Kompletowanie wyposażenia do siłowni stanowi nie lada wyzwanie dla zarządzających. Konieczność uwzględnienia zróżnicowanych potrzeb użytkowników pociąga za sobą konkretne decyzje sprzętowe. Jako producent wydajnych i bezpiecznych maszyn do wolnego ciężaru, dostarczamy produktów o kompleksowych funkcjach i niedoścignionej wygodzie. Te odważne stwierdzenia zyskują wsparcie w konkretnych rozwiązaniach. Dywersyfikujemy naszą ofertę i dostosowujemy ją do oczekiwań różnych placówek treningowych.

Oddzielna maszyna na dwugłowy uda i czworogłowy uda daje gwarancję, że poszczególne partie mięśni zyskają odpowiednią ekspozycję wysiłkową. Ćwiczenia na nogi, chociaż nie dają tak spektakularnej poprawy aparycji, okazują się fundamentem całościowego planu treningowego. Suwnicę Smitha warto zatem uzupełnić o inne maszyny na wolny ciężar.

Wszystkie produkty z oferty PROforma otrzymują grubą warstwę tapicerki i regulowane długości ramion. Gwarantują dzięki temu precyzyjną konfigurację urządzenia do wzrostu osoby ćwiczącej. Komfortowe siedziska umożliwiają stabilne podparcie i przyczyniają się do ograniczenia ryzyka wystąpienia kontuzji podczas intensywnego treningu.

Urządzenia PROforma spełniają rygorystyczne kryteria dopuszczenia do użytku profesjonalnego. Maszyny na barki i nogi z wolnym ciężarem obniżają koszt inwestycji w wyposażenie. Skontaktuj się z nami i uzyskaj pomoc w wyborze najlepszej konfiguracji sprzętowej.